Menu
Aktywność ekonomiczna ludności w województwie pomorskim w II kwartale 2021 r.
30.09.2021
Opracowanie zawiera informację o aktywności ekonomicznej ludności w województwie pomorskim prezentujące uogólnione dane dotyczące pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo uzyskane z reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności przeprowadzonego w II kwartale 2021 r.
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa pomorskiego w sierpniu 2021 r.
28.09.2021
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa pomorskiego m.in. z zakresu rynku pracy, podmiotów gospodarki narodowej zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i form własności, sekcji i wybranych działów w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
Sytuacja społeczno-gospodarcza Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot 2014-2019
14.09.2021
W opracowaniu zaprezentowane zostały dane z takich obszarów jak podział administracyjny, środowisko, kapitał ludzki, jakość życia i gospodarka.
Czytaj dalej
Województwo pomorskie w liczbach 2021
06.09.2021
Folder prezentuje podstawowe informacje statystyczne charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa pomorskiego w 2020 r., m.in. z zakresu ochrony środowiska, ludności, rynku pracy, wynagrodzeń, gospodarstw domowych, mieszkań, edukacji, ochrony zdrowia, kultury, turystyki, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, gospodarki morskiej, transportu, handlu, finansów oraz podmiotów gospodarki narodowej.
Czytaj dalej
Bezrobocie rejestrowane w województwie pomorskim w I półroczu 2021 r.
31.08.2021
Opracowanie zawiera uogólnione informacje na temat bezrobotnych w województwie pomorskim w I półroczu 2021 r., dotyczące między innymi bezrobotnych według płci, wieku i wykształcenia.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w sierpniu 2021 r.
31.08.2021
W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w sierpniu br. oceniają koniunkturę pozytywnie. Najbardziej optymistyczne oceny formułowane są przez prowadzących działalność w zakresie informacji i komunikacji. Wyjątkami są transport i gospodarka magazynowa oraz handel detaliczny, gdzie oceny są negatywne. Składowa „prognostyczna” pogorszyła się lub jest podobna jak przed miesiącem we wszystkich obszarach.
Czytaj dalej