Badanie - Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach 1-20.10.2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
01.10.2021

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 1 do 20 października 2021 roku, na terenie całego kraju Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi w wylosowanych mieszkaniach badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach.

Badanie realizowane będzie wyłącznie telefonicznie. Ponieważ uzyskane od Państwa informacje są niezwykle istotne, zwracamy się z gorącą prośbą o udział w wywiadzie telefonicznym, gdy zadzwoni do Państwa ankieter.

Celem tego badania jest zebranie danych o krajowych i zagranicznych wyjazdach (prywatnych lub służbowych) członków gospodarstw domowych w III kwartale 2021 roku.

Badanie dostarczy kompleksowej wiedzy m.in o skali uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach, rodzajach wykorzystywanych usług turystycznych, poziomie wydatków związanych z podróżami.

Zebrane informacje zostaną wykorzystane na potrzeby statystyki w dziedzinie turystyki, rachunków narodowych, bilansu płatniczego oraz statystyki obszarów transgranicznych.

Wszystkie odpowiedzi będą traktowane jako anonimowe i całkowicie poufne, a uzyskane od Państwa informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz statystycznych. W przypadku pytań związanych z badaniem lub chęcią weryfikacji tożsamości ankietera, prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Statystycznego właściwego dla Państwa województwa.

Wykaz osób do kontaktu dostępny jest  na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego:
http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2021/kontakt.htm

Weryfikacji tożsamości ankietera statystycznego można również dokonać za pomocą aplikacji dostępnej pod adresem: https://sa.stat.gov.pl/formularz/.

Badanie jest realizowane zgodnie z  Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanego RODO). Szczegółowe informacje dotyczące stosowania RODO w statystyce publicznej są dostępne na stronie internetowej https://stat.gov.pl/rodo/

 

Serdecznie Państwu dziękujemy za współpracę i poświęcony czas.

Pliki do pobrania

Plakat ...
Plakat 0.34 MB
Ulotka ...
Ulotka 1.83 MB
Do góry