Menu
Biuletyn statystyczny województwa pomorskiego - 4 kwartał 2022 r.
01.03.2023
Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa pomorskiego m.in. z zakresu ludności, rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów przedsiębiorstw, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu, turystyki, podmiotów gospodarki narodowej, bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej
Bezrobocie rejestrowane w województwie pomorskim w 2022 r.
28.02.2023
Opracowanie zawiera uogólnione informacje na temat bezrobotnych w województwie pomorskim w 2022 r., dotyczące między innymi bezrobotnych według płci, wieku i wykształcenia.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w lutym 2023 r.
28.02.2023
W lutym br. jedynie podmioty świadczące usługi w zakresie informacji i komunikacji oceniają koniunkturę pozytywnie, choć gorzej niż w styczniu br. W pozostałych obszarach działalności gospodarczej formułowano oceny niekorzystne, ale w większości lepsze niż w ubiegłym miesiącu. Najgorsze nastroje panują wśród jednostek z sekcji zakwaterowanie i gastronomia – spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury o 3,4 w porównaniu ze styczniem br. W handlu detalicznym wartość tego wskaźnika kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego w poprzednim miesiącu.
Czytaj dalej
Działalność gospodarcza podmiotów z kapitałem zagranicznym w województwie pomorskim w 2021 r.
28.02.2023
W 2021 r. na terenie województwa pomorskiego badaniem objęto 1180 podmiotów z kapitałem zagranicznym, a wartość ulokowanego w nich kapitału zagranicznego wyniosła 7288,4 mln zł, o 9,3% więcej niż przed rokiem. Pod względem liczby pracujących najwięcej kapitału zagranicznego ulokowano w podmiotach zatrudniających 250 osób i więcej (37,9%), natomiast według sekcji – wśród podmiotów działających w przetwórstwie przemysłowym (34,5%).
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa pomorskiego w styczniu 2023 r.
28.02.2023
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa pomorskiego m.in. z zakresu rynku pracy, podmiotów gospodarki narodowej zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i form własności, sekcji i wybranych działów w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w styczniu 2023 r.
31.01.2023
W styczniu br. ogólny klimat koniunktury oceniany jest pozytywnie jedynie w informacji i komunikacji. W tej sekcji odnotowano największy wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 12,0 w porównaniu z grudniem ub. r. W pozostałych obszarach działalności gospodarczej oceny koniunktury są niekorzystne. W trzech spośród nich (handel hurtowy, transport i gospodarka magazynowa oraz zakwaterowanie i gastronomia) są one gorsze niż w grudniu ub. r. W przypadku sekcji zakwaterowanie i gastronomia odnotowano największy spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 14,2 w porównaniu z grudniem ub. r. Jednostki prowadzące działalność w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie oraz handlu detalicznym oceniają koniunkturę nieco optymistyczniej niż w poprzednim miesiącu, mimo utrzymanych negatywnych opinii.
Czytaj dalej